NA CO ZWRóCIć UWAGę PRZY DOKUMENTY KOLEKCJONERSKIE Z NADRUKIEM UV - PRAKTYCZNE WSKAZóWKI

Na co zwrócić uwagę przy dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - praktyczne wskazówki

Na co zwrócić uwagę przy dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - praktyczne wskazówki

Blog Article

Historia dokumentów kolekcjonerskich w Polsce jest niedługa, ale burzliwa. Te najlepsze firmy używają poliwęglanu zamiast PCV, graweru laserowego, posiadają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbą OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie firmy na rynku sprzedają produkty najwyższej jakości. Jak wobec tego rozpoznać naprawdę dobrej jakości dokument kolekcjonerski?

Poliwęglan to taki sprytny plastik, który jest bardzo trwały. Dokumenty zrobione są na poliwęglanie, czyli oryginalnym materiale z którego wytwarza się prawdziwe dokumenty. Dobry dokument kolekcjonerski powinien posiadać: Wykonanie z poliwęglanu (a nie z kiepskiego PCV).

Główną korzyścią jest to, że można w nim wygrawerować laserowo. Różnica w cenie jest ogromna, dlatego nic zadziwiającego, że różnica w cenie też jest duża.

dokument kolekcjonerski

W dokumentach z poliwęglanu dane są wygrawerowane, co możesz wyczuć przeciągając po nich opuszkiem. Porządny dokument kolekcjonerski powinien mieć: Grawerowanie laserowe danych. Nadruk UV to specjalny element, który widać tylko pod lampką ultrafioletową. Po skierowaniu światła na dokumentu taką lampą, muszą pokazać się ekstra elementy, takie jak symbole, napisy czy wzory, które są niedostrzegalne w zwykłym świetle.

Kolejna ważna sprawa! Czasem te wirtualne rzeczy mają funkcje jakich nie mają pierwowzory. Te elementy są super znaczące dla solidnego dokumentu kolekcjonerskiego. Najlepszej jakości dokumenty kolekcjonerskie mają druk UV zrobiony z dbałością o szczegóły, z utrzymaniem właściwych kolorów i wzorów kompatybilnych z oryginałem. Kinegram - hologramowy element zabezpieczający, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - zmienne laserowo obrazy, Relief - wyczuwalne dotykiem wpusty lub wypukłości. W premium dokumentach kolekcjonerskich odzwierciedlenie kolorów ma wynosić prawie 100% zgodności z oryginałem. Kiepskie imitacje albo w ogóle nie mają nadruku UV, albo jest on wyprodukowany niedbale.

W naszym prawie jazdy czy dowodzie osobistym specjalnym elementem jest okienko posiadające oznaczenie PL lub termin ważności. Jak ruszasz dokument, to napis PL jakby się przemieszczał. Wszystkie elementy - od surowca bazowego, przez grawer, po zabezpieczenia wizualne - mają ze sobą komponować się i budować jednolitą kompozycję. Szeroki wybór dostępnych wariantów potrzebuje od klienta sporej wiedzy na temat poziomu produkcji. Zbyt lekkie lub nadmiernie cienkie dokumenty to oznaka, że producent oszczędzał na materiale.

Solidni oferenci zwykle z chęcią pokażą Wam te wszystkie elementy, bo są dumni ze swojej produkcji. Ta procedura świadczy o zaufaniu producenta co do standardu swoich produktów i daje szansę klientowi na kontrolę, czy dowód kolekcjonerski spełnia jego oczekiwania. Kupuj TYLKO od oferentów, którzy proponują ci opcję zobaczenia dokumentu przed dostawą! Warto mieć na uwadze, że dokumenty kolekcjonerskie to fascynujące gadżety, a ich jakość natychmiastowo oddziałuje się na zadowolenie z ich posiadania.

Report this page